A táplálkozáskutatók figyelmét, napjainkban a tápanyagok egy új fontos kategóriája vonja magára. Ezek a „fito-tápanyagok”, vagyis a növényekben található hatékony vegyületek, melyek mélyrehatóan jótékony hatást fejtenek ki az emberi szervezetre.
A gyógynövények birodalmának királyai az adaptogének, melyeket a tradicionális gyógyítók már évezredek óta alkalmaznak, és melyeket a tudomány most „újra felfedezett”.
Ilyen gyógynövény a Rhodiola rosea. Adaptogén tulajdonságairól, olyan tudományos eredmények láttak napvilágot, amelyek szerint képes csökkenteni a stressz káros hatásait, és ezáltal alkalmas a betegségek megelőzésére.
Kérjük, kattintson ide és olvassa el a „Rhodiola rosea – avagy, a hosszú boldog élet ősi titka Tibetből” című írásunkat. Amely részletesen bemutatja, hogy a Rhodiola hogyan fejti ki áldásos hatásait az Ön szervezetére. A hozzá csatolt tudományos leírás pedig részletesen foglalkozik a Rhodiola rosea antidepresszív hatásaival.
Tudományosan bizonyított, hogy a rosavin és a szalidrozid, a Rhodiola Rosea aktív hatóanyagai az agyi szerotonin szint emelésével képesek megelőzni vagy akár meg is szüntetni a depressziós szimptomatológiát.
Az adaptogén hatású növényi feszültségoldók szelíd hatású szerek. Alkalmazásuk nem vezet pszichés változások kialakulásához. Nem kell hozzá szokástól tartani. Nincsenek toxikus mellékhatásaik, szemben számos szintetikus alapanyagú nyugtatóval.
Utolsó kommentek