…avagy a hosszú, boldog élet ősi titka Tibetből
A közhiedelem szerint, teájának napi fogyasztása 100 éves életkor elérését teszi lehetővé… Önnek milyenek a kilátásai?
A Rhodiola rosea a kelet-európai és az ázsiai népek által évezredek óta ismert. A népgyógyászatban előszeretettel használt növény.
Tibetben már 1200 évvel ezelőttről is vannak írásos feljegyzések az "aranygyökér", vagy másnéven "sarki gyökér" gyógyító hatásáról.
Alkalmazták rossz hangulat ellen, krónikus fáradtság ellen, a nagy magasságokban jelentkező hegyi betegség ellenszereként, és mint serkentőszert, a munkateljesítmény javítására is.
A modern kor emberének azonban sokkal inkább a stressz okozta tünetek enyhítése, az általános roboráló, antidepresszáns és adaptogén hatása keltette fel érdeklődését.
Mára közel kétszáz faját sikerült azonosítani, ebből - a tapasztalatok alapján - legalább húsz rendelkezik gyógyhatással.
De csak a Rhodiola rosea tartalmazza a rosavint és a vele rokonságban álló fitovegyületeket, a rosint, a rosarint, a salidrosiddal együtt.
A múlt században már tudományos igénnyel vizsgálták a Rhodiola rosea kivonatát. Megfigyeléseik alapján adaptogénként kategorizálták. A Rhodiola rosea hatóanyagai erősítik a szervezet ellenálló-képességét a stressz-reakciókat kiváltó fizikai, kémiai, biológiai hatásokkal szemben.
Az utóbbi évek kutatási eredményei megerősítik, a Rhodiola rosea az idegpályák ingerület átviteli képességére, a központi idegrendszerre és a keringési rendszerre gyakorolt pozitív hatását.
A Rhodiola rosea egy különleges adaptogén. Jó néhány olyan tulajdonsággal rendelkezik, melyek a többi adaptogén fölé helyezik ezt a gyógynövényt. Adaptogén hatásának köszönhetően fogyasztója másképp értékeli az élethelyzeteket.
Az egyik legjelentősebb szerepe ezért a stressz moduláció, mert homeosztázist (egyensúlyállapotot) hoz létre a szervezetben. A Rhodiola rosea ezáltal javítja, vagy visszaállítja a szervezet betegségekkel szembeni ellenállását,elősegíti az immuntoleranciát (felismeri az „önmaga” és „nem önmaga” közti különbséget) és egy mindig éber immunfelügyeletet hoz létre.
A Rhodiola rosea-ról valamennyi ismeretet tekintetbe véve elmondható, hogy antidepresszáns, daganatellenes, szívet védő, keringést javító hatása van, és javítja a központi idegrendszeri funkciókat is.
Kérem, kattintson ide és olvassa el, hogy milyen pozitív hatásokat gyakorol a Rhodiola rosea az Ön szervezetére.
A Rhodiola rosea immáron 1200 éve bizonyítja áldásos hatásait az emberiségnek, ám a nyugati orvoslás még csak most kezdi felfedezni a benne rejlő lehetőségeket.
Ezért folyamatosan különböző vizsgálatoknak vetik alá. A Rhodiola rosea kiváló tulajdonságairól számos kísérlet eredménye is beszámolt az elmúlt években. Ezek közül a vizsgálati eredmények közül olvashatnak itt néhányat az érdeklődők.
Az elmúlt évtizedekben a Rhodiola rosea a tudományos kutatások középpontjába került, mindig újabb vizsgálatoknak vetik alá, amelyeken újra és újra bizonyít.
Utolsó kommentek